Изпита по JS-apps(29.07.2014) приключи. Да споделим впечатленията си

15
Здравейте, колеги,
интересно ми е как се чувстват останалите след изпита.
Аз лично писах код на конвейер, доста разбъркан и неподреден. Крайната цел беше все пак да имам работещо приложение. Мисля, че свърших около 60% от заданията, ако правилно съм ги разбрала. Никакви тестове. Слаб UI :)
Все пак в началото задачата изглеждаше непосилна, но с течение на времето проблемите се поразвързаха :)

Отговори

4
Аз много се изложих :( Все едно не се бях подготвил достатъчно. Почти нищо не направих, но мислих, че съм разбрал материала. Поне научих много материал, нищо, че немога да го направя на изпита xD Като си го направя сам и разбера всичко после ще съм много доволен, въпреки, че нищо не съм направил сега :D

0
Спокойно колега аз напълно се изложих. Неуспях да си подкарам и модулите.... :( :( :(

от sboymc (41 точки)

0
Поне си написал модулите :D

от dani_ddd (346 точки)

1
За мен този изпит и като цяло този курс си останаха тъмна индия. Направих нещо само с jQuery, колкото да има... дано да съм го взел.

от FractaL (309 точки)

3
Като цяло добре мисля че мина. UI работи изцяло: модулите Register, Login, logout възможност, makePost(при условие че си логнат, ако не те редиректва), getPosts(дори и да не си логнат). Използвах Kendo UI, което ми изигра гадна шега, защото при Unit test-ването трябваше да се тестват именно нещата, което идват наготово с Kendo Grid - sorting и paging. Та се наложи да си направя и мое собствено сортиране с Underscore, че да го подавам него на сортиращата функция. Вързал съм го с Kendo Grid-a, така че да са синхронизирани. Но за paging, просто не се сетих как точно да го тествам, освен при наличие на N на брой постове и P на брой постове за страница, дали N/P е равно на числото което очаквам :) Което при ситуацията без пост е 0. Дали е вярно обаче ще разбера до 1-2 дни :D

от penjurov (1466 точки)

0
Радвам се че поне един човек е успял да направи висчко или почти всичко. Това е доказателство че изпита не е бил непосилен.

от nikolap (555 точки)

0
Ааа това дали съм го направил или аз така си мисля ще разберем след седмица :D

от penjurov (1466 точки)

7

При мен се получи някаква средна работа. Нито много зле, нито много добре. Повечето неща ги направих, сортирането във възходящ и низходящ ред работи, другото сортиране – не. Визуализация на страници нямам, тестове също нямам. При log out по някаква причина пак мога да пиша, въпреки че заявката ми се обработва със success – ще го разследвам допълнително.

Изпитът беше доста интересен. Не ме притеснява това, че не съм направил всичко. На този изпит ме притеснява качеството на кода ми – писах, както вече колегата каза за своя код, една голяма, надробена попара. Разделение на UI и такива неща – нищо от това.

Много се надявам да има авторско решение, което да можем да разгледаме, защото доста неща, най-вече около качеството и структурата на кода, не ми станаха ясни.

Поздрави!

от varbanoff (2325 точки)

10
Аз останах с впечетление, че не беше супер труден изпит, но просто целият курс беше мазало и изпитът беше върхът - адски много материал за 12 дена( почити всичкия доста труден), без подготовка...резултатът-плачевен. Доста отчаян съм:(

0
Съгласен съм с теб, колега. Просто си трябва много практика, иначе като се замисли човек задачите си бяха доста базови за тази материя.

от Drago (711 точки)

1
Еми лица, както беше казал Иво на предния изпит, не може да очаквате винаги всичко да е лесно :) Иначе да, тегав беше изпита, за първи път стоях до последно, а обикновено съм готов до 2-3 часа. За сметка на това пък беше доста интересен, а и не вярвам критериите да са страшно високи, поне съдейки по повечето коментари много малко хора са се справили напълно със задачата :)

от NasC0 (489 точки)

8

Общо взето това!

от ktsarnakliyski (1115 точки)

0
Бъркаш - това е за КПК :))

от Joooe (90 точки)

6

Колеги, не разбрахте ли, че като Иво каже нещо от сорта: "Задачата е лесна, ще видите, решава се за 3 часа, а през останалите 3 до 6 не знам какво ще правите."  трябва да очаквате точно обратното^2  smiley.

Очаквах да е супер труден изпита и 100% представянето ми ще е супер зле:

http://bgfootball.com/pictures/football/pic_big/gallery/1bgf.levski/titi.papazov1.jpg

Имаше няколко неща, които излишно натоварваха и без това трудната задача.

Според мен няма да има никой с 85% + точки на този изпит или ако има ще се броят на пръстите на едната ми ръка, а борбата в дъното на таблицата ще е жестока laugh.

от mladenvm (235 точки)

0
Е, не е така. На ООП-то каза, че ще е лесна задачата и действително си беше!

от dani_ddd (346 точки)

0
Задачата е лесна ако имаш знания и опит. Ние имаме бегли знания и понеже нямаме домашни почти нищо не упражняваме, което ни влияе в лоша посока. Дори донякъде е хубаво, че нямаше подготовка, за да видим сами какво можем, а не да копираме шаблони от решенията на трейнърите.

от RANOPILE (1038 точки)

5
Беше голямо напрежение, но мина и всичко е наред. Аз бях един от хората които за 6 часа не повдигнаха поглед от лаптопа и за миг. Нямаше време за разсейване просто.
Като цяло съм доволен от работата си. Доволен съм, защото през първите 2 часа не написах никакъв код, а само си подреждах проекта и си планирах модулите. Драсках с писалка по някви лепкави листчета и пак преглеждах модулите.
Накрая имах нещо като код пълен с TODO тагове, които изкарвах в алърти. Почнах да ги замествам 1 по 1 и работата вече беше доста опростена.
20 минути преди края на изпита, бях направил основните неща и дори бях написал CSS файл със стиловете. Чудех се дали ще имам време и за поне 1 тест. Отварям условието да си припомня какво трябваше да се тества и... Ужас! Първото нещо е сортиране, а аз изобщо не сортирах. Написах някакво сортиране за броени мигове, пуснах да видя че изкарвам някакви там постове (тоест че не съм си потрошил приложението напълно) и без да гледам сортирани ли са, не са ли, пратих решението.
До тестове така и не се стигна...

от lokiko91 (790 точки)

0
ехаааа, какъв разказ :) Изпотиха ми се ръцете докато чета. Поне си структурирал нещо, при мен всичко е война и мир(в кода):)

0
(вмомента я чета войната и мира - не е лоша книга)
1 ще ти кажа - това за листа и химикалката преди клавиатурата и кода не е случайна работа. Трейнърите са го казвали няколко пъти, а и аз, от малкото си опит, го видях че помага. Хващаш лист и пишеш... или рисуваш - аз рисувах повече. Важното е да оформиш идеите. Наистина е много полезно. (Особено когато човек бърза.)

от lokiko91 (790 точки)

5
Моето задание изглежда прекрасно, стига да не го карате да работи, хахаа :) Шегата настрана - нещата не бяха толкова трудни поотделно като задачки, но събрани заедно, за мен се оказаха сложна система за имплементиране и се изискваше основно повече опит, за да може всико да се навърже и изпипа. Чакам резултати и правя планове за морета и планини :)

от rosica.boykova (1193 точки)