Wordpress Въпроси § Отговори

5

Здравейте!  В проекта ми има следния списък

Реализирах го по следния начин със sprite background
<li>

<div class=" bullet"></div>

<a href="#" title="ala bala">Another section here</a>

</li> 

До тук добре.
Но как се описва това в register side bar в wordpress. Не намерих нито before link, nito before li.  Има ли някаквъ начин или трябва да променя html-a.

Отговори

0
Таааааа въпроса ми е следният. Имам следното меню
'sub-menu', 'container' => 'nav', 'container_id' => 'sub-navi', 'container_class' => 'clear', 'menu_id' => 'sub-menu', 'menu_class' => 'clear', 'before' => '', 'after' => '' )); ?>
въпроса ми е как да добавя клас на определени тагове, в случая li-та, който съдържат ul в себе си?

от manev4y (19 точки)

0
Точно това, за което питаш, може да се постигне без класове на
  • , а по следния начин:
    .menu > li { your code here; }
    Имай предвид, че WP генерира класът .menu на
      , родителският елемент, в който ти е вложено цялото меню.
      Ако по-нататък имаш вложено
        в
      • тогава WP генерира класа .sub-menu на вече вложеното
          , който може да използваш в цялостната реализация на менюто си.
          Съвет: Чрез firebug разгледай и останалите класове, които WP автоматично ти генерира.

• от georgi.s.yankov (6219 точки)

0
    Гледах го firebug, ноимам само следните класове, които ги има на всички li-та. class="menu-item menu-item-type-post_type menu-item-object-post menu-item-123"

от manev4y (19 точки)

1

Искам да показвам постове от категория, но да взимам категорията по име/slug а не по ID както до сега процедирах
    Стария код:

<?php 
    $args = array( 'numberposts' => 3, 'category' => '7' ); /*7 is the catID of 'Main posts' category*/
    $posts = get_posts( $args );
    foreach( $posts as $post ) : setup_postdata($post); ?>
       //get post data...
    <?php endforeach;?>

В кодекса изрично пише че аргумента category прима само IDs не и имена.
    Затова написах нещо от сорта:
    Нов код:
    <?php 
    $args = array( 'numberposts' => 3);
    $posts = get_posts( $args );
    $categories=get_the_category();
    foreach($categories as $category):
       if($category->name=='Main posts')://Според мен тук нещо се чупи
          foreach( $posts as $post ) : setup_postdata($post); ?>
          //get post data...

<?php endforeach;?>    
       <?php endif;?>
    <?php endforeach;?>
    Но не работи....
    Мерси!

от venelinpetrov (1221 точки)

0
    Еми няма да работи защото $category->name, може да има няколко категории вътре избрани и тогава трябва да го обърнеш в масив и да търсиш съвпадения от един масив в друг масив. В предишния ти пост ти написах как да го направиш. За да изведеш категориите към които е поста
    $theme_options = array(); // Правиме масив foreach((get_the_category()) as $category) { $theme_result = $category->cat_name; $theme_options[] = $theme_result; // Масива е готов с резултатите извлечени с имената на категариите }
    а и да да изведеш името на категорията трябва да напишеш $category->cat_name, с това дето си го написал $category->name не знам дали работи правилно

от Viktor_Ivanov (2505 точки)

0
    Викторе, аз ти схванах логиката прекрасно, но като напиша $i=0; foreach(get_the_category() as $category) { $theme_result = $category->cat_name; $theme_options[] = $theme_result; echo "$i"; $i++; } получавам нула (просто дебъгвам), после като изведа имената в масива излиза само едно име на категория (както се очаква от горния резултат) Защо не се обхождат всички категории, най-вероятно никой не може да каже...

0
    Здравейте колеги,
    Как правите динамично да се променя произволно поле с текст, но извън пост или страница?
    По принцип може да се направи Custom Post Type с примерно име "Custom Text Fields", където всеки отделен пост ще съхранвяа информация за всяко отделно поле с текст. По този начин би могло да се променя footer-а, някакво мото и т.н.
    Интересува ме, обаче, има ли някакъв по-добър начин, предвиден специално за такава цел? Или може би вие използвате плъгин?
    Благодаря!

от georgi.s.yankov (6219 точки)

0
    Със theme options. Потърси в мрежата има инфо.

0
    Ти за този плъгин ли имаше предвид: http://wordpress.org/extend/plugins/theme-options/ ?

0

#

Domain name Size Load Time Average Speed per KB

1 telerik.***.***/ 20.11 KB 1.38 seconds 0.07 seconds

Добре ли е като скорост или е бавно?

от manev4y (19 точки)

0
    Въпросът ми е колко заявки имаш към сървъра?

0
    Би трябвало да са 15-16.

от manev4y (19 точки)

0
    Здравейте,
    имам проблем със създаването на динамично падащо меню. Сложих си wp_navigation_menu() , но не знам как в него да вградя динамични падащи подменюта. Пробвах с плъгини, но не намерих такъв, който да върши работа. Някакви други идеи?

0
    Моето предложение е да не се занимаваш с плъгини. Необходимо е да знаеш по-долу описаните неща:
    1. Функцията wp_nav_menu(). Нея ще си я включиш някъде в header.php. Ето ти линк към документацията: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_nav_menu
    2. Функцията register_nav_menus(). Нея ще си я включиш във functions.php. Ето ти линк към документацията: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_nav_menus
    3. Имай предвид, че WP ти генерира допълнителни класове, които можеш да използваш. Тук съм описал повече за това: http://forums.academy.telerik.com/10967/wordpress-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%C2%A7-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8?show=11859#c11859

0
    Да, но тази функция не ми помага да направя падащо меню.

0
    Здравейте, може ли някой да ми каже какво трябва да кача на wordpress-а за да ми се качат автоматично някакви статии?

от ventsi34 (55 точки)

0
    Здравей,
    Мисля, че това, което ти трябва е "Theme Unit Test". За него съм написал малко повече тук:
    http://forums.academy.telerik.com/9957/wordpress-theme-design-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8
    Виж точка 3.Theme Unit Test
    Поздрави!

0
    Някой има ли идея как мога да създам динамичен текст в WordPress, който да го контролирам през админ панела ?

от nikych (152 точки)

0
    Тук съм описал решението на този проблем:
    http://forums.academy.telerik.com/10967/wordpress-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%C2%A7-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8?show=12030#c12030

0
    мерси, колега ;)

от nikych (152 точки)

0
    Здравейте,
    Имам проблем с второто меню и балончето(6-ти проект) и бих искала да попитам дали някой може да ми помогне с идея:Как мога да направя линкове към страници, които са ми производни от page.php и да ги свържа към менюто? Не съм сигурна дали такава процедура изобщо е правилна и възможна, но менюто с балончето със сигурност няма да мога да го направя както трябва и се опитвам да намеря алтернативен път.
    Имам и още един въпрос: Как мога да си направя снимките от постовете да се появяват на home.php и като галерия в sidebar. Сложих във functions.php: add_theme_support('post_thumbnails');
    а после в предвиденото за снимката място:, но не се появява защото очевидно пропускам нещо съществено, но не знам какво е то. Може ли някой да ми разясни?

от svetlaz (269 точки)

0
    На първия ти въпрос, трябва да имаш регистрирано меню във fumctions.php и после от опциите за менюто в административния панел на wordpress просто добавяш кои page или post или category да се появяват като линк в менюто.
    http://codex.wordpress.org/Navigation_Menus
    На втория въпрос, за да ти излезе the_post_thumbnail() картинката, трябва от опциите на самия пост долу вдясно да избереш featured image и да избереш коя картинка ще ти е за поста умалена.
    http://codex.wordpress.org/Post_Thumbnails

0
    Много ти благодаря, за отоворът!
    Аз го бях направила така, но понеже ми е малко странно направен самия изскачащ балон(с допълнителен ul ), не ми се получаваше. Направих го пак обаче, както каза и се сетих, че не си добавям още едно подменю и сега май ще заработи. :) А относно картинките: Вече разбирам, че не ми трябва thumbnail защото аз не се опитвам да си намаля картинката на поста, а искам тази картинка да ми се появява намалена на home.php. Търсих в Кодекса нещо такова, но не намерих и затова съм се объркала. А и проблемът ми е, че не мога точно да обясня какво ми трябва. Има ли цикъл, който да мога да използвам в случая?

от svetlaz (269 точки)

0
    Колеги, бих искал да направя в началната страница най-долу един бутон "View More", който ще ограничава бройката на показваните постовете от цикала if have post... Но идеята е в началото да изкарва 5 статии, като след натискане на бутона "View More" да изкарва още 5 и отново 5 и т.н.....
    Някой има ли идея с каква PHP функция ще стане това?

от nikych (152 точки)

0
    прочети малко за paging :)

от paveld3 (17458 точки)

0
    Ок ;) Мерси за подсказката

от nikych (152 точки)

0

На въпроса на Георги Ташев. Опита ли вградения механизъм за създаване на вложини менюта на WP?

Това са различни опции на менюто:

С drag  на някой от категориите създаваш подкатегория:

Така Tournaments излиза, че е подопция на Home (по влагането си личи).

Дано това помага.

0
    Пробвах още вчера, но нещо не стана. Явно има някакъв проблем. Довечера ще разгледам как работи wp-includes/nav-menu-template.php и може и да си намеря грешката. Иначе навигациите са ми две и са динамични, дефинирани и всичко им е ОК, без падащото меню на едната. Така като се счупи без видима причина направо откачам.