Operators and Expressions Homework 2015

17

Ето моя вариант на домашното.

С този материал вече се влиза малко по-надълбоко, затова ми е интересно как сте подходили към проблемите. :)

Отговори

1

Моите решения: Тук

Поздрави!

от Kambocha (178 точки)

3

Здравей!

Няма нужда да създаваш отделен solution за всяка задача от домашното. Правиш един, а всяка задача решаваш като отделен проект на solution-a. :)

от dentia (12519 точки)

0

Ето какво направих аз с домашните.

Тук

от TodorDimitrov (757 точки)

1

Здравейте! На 10 задача "Point inside a circle and outside a rectangle" искам да попитам какви са координатите на правоъгълника понеже по дадените top, left, width, height не мисля, че се ориентирам правилно. Ако някой може да ме насочи за координатите два върха да си го начертая :).

Благодаря!

3

Координантите можеш да си изчислиш.

Горен ляв ъгъл        (top, left)

Горен десен ъгъл     (top, left + width)

Долен ляв ъгъл        (top + height, left)

Долен десен ъгъл     (top + height, left + width) :)

от dentia (12519 точки)

2

Височината е 1 , -1 (Y)

дължината е -1, 5 (X)

от mitakis (218 точки)

2

Дааа ,наистина нещата вече стават сериозни и времето за домашните ми все не стига:)

Тук са моите решения ! :)

от martinski (171 точки)

2

Някой може ли да ми обясни какво значи израза:

int n = 4 цифрена сума да кажем 2138;

int a = (n / 1000) % 10;
int b = (n / 100) % 10;
int c = (n / 10) % 10;
int d = n % 10;

Въпроса ми е защо се дели на 1000 и после се търси остатък от 3 цифрено число??? какво общо има със сумирането на числата помежду им ?

Може да ги разместваш както е на задачата , но защо се прави така , някой има ли малко по подробно обяснение ? 

Благодаря.

6

Когато делим с остатък на 10, получаваме последната цифра на числото. Например 1234%10 ще е равно на 4.

Ако искаме да вземем предпоследната цифра, тогава ще трябва да го разделим на 10 (понеже работим с десетична бройна с-ма), преди да делим с остатък. (1234/10)%10 ще ни върне 3.

И така нататък... :)

от dentia (12519 точки)

0

Аа така вече ми е по ясно , много благодаря .

А когато искаме да вземем първата само даваме променлива която да е % от 10 ? така ли , защотот като делим на 10 се взима втората?

0

Здравейте, и аз в момента пиша домашното относно оператори и изрази. Моят въпрос е свързан с седмата задача в която се иска да проверим дали дадена точка се намира в кръг центриран в {0,0} с радиус 2. Това което не ми е ясно са примерите за това какво трябва да получим. В описанието на задачата пише:

### Problem 7.	Point in a Circle
*	Write an expression that checks if given point (x,  y) is inside a circle `K({0, 0}, 2)`.

_Examples:_

|   x  |   y   | inside |
|:----:|:-----:|:------:|
| 0    | 1     | true   |
| -2   | 0     | true   |
| -1   | 2     | false  |
| 1.5  | -1    | true   |
| -1.5 | -1.5  | false  |
| 100  | -30   | false  |
| 0    | 0     | true   |
| 0.2  | -0.8  | true   |
| 0.9  | -1.93 | false  |
| 1    | 1.655 | true   |

Това което не разбирам е че ако имаме точка с х=-1,5 и у=-1,5 би трябвало да получим "true" защото очевидно тя се намира в кръга, докато в условието пише че трябва да получим ""false".

Не мога да разбера дали аз грешно съм разбрала условието или то е грешно написано....

Бладогаря!

от niya.omerska (262 точки)

1
Ей това ти е формулата да разбереш дали дадената точка се намира вътре в кръга, ако не изпълва условието значи не е : (x - center_x)^2 + (y - center_y)^2 < radius^2.

от mihaylov (409 точки)

0
Да, наистина, май малко съм се объркала :) 

от niya.omerska (262 точки)

0
Ето и моите решения :)

от dsd321 (553 точки)

0

За трапезодис-а , направих задачата обаче с int. но като напиша дробно число и се бърка дава exeption. 

Как да го направя без exeption. Смисъл работи ми задачата ама само с цели числа.

2
Смени типа данни с double. :)

от dentia (12519 точки)

0
както казва "dentia" типа не трябва да е int, може да е double, float или евентуално decimal, Int работи само с цели числа и друго не разбира какво е.

от milkokochev (15 точки)

0
При вас получава ли се в зад. 3, че когато числото е 0 отговорът е True, а не False?

от Bizuuu (95 точки)

0
Ами да, сгрешен е отговорът явно в примерите, но ако го тестваш отделно - 0%5 си връща 0, както и 0%което и да е число, различно от 0 :)

от topalkata (6442 точки)

1

За да изкарва False добавих в булевото условия && (number != 0);

така като се въведе нула и се изпълва примера

от c.l.angelov (510 точки)

0
Здравейте, колеги, това е моят вариант на домашното.

от vassildinev (365 точки)