Operators and Expressions Homework 2015

17

Ето моя вариант на домашното.

С този материал вече се влиза малко по-надълбоко, затова ми е интересно как сте подходили към проблемите. :)

Отговори

3

Здравейте,
ето го и моето ДОМАШНО .

Поздрави и успех!

1
Много добре структурирано домашно !!!

от ipetkow (266 точки)

0
На задача 6 при намиране на първата цифра от числото в конкретния случай не е необходимо взимане на остатъка т.е.  "n/1000" мисля, че е достатъчно. Иначе домашното е добре написано.

2

На 15 задача (Problem 15.* Bits Exchange) числото 4294901775 не влиза в int и ти гръмва!

На 16 задача Overlap и Out of range къде са?

Може всеки да си погледне за това (и на другите задачи).

от martyzbg (17 точки)

0

За 15- та използвам uint и при мен няма проблем

uint.MaxValue=4294967295 > 4294901775 ;

За 16- та приемам критиката, ще мисля през уикенда.

Успех!

1

Колеги , защо като ми смята в конзолата да кажем double числото 8.0 / 6 = 1.33333 в период... обаче като върна обратно и умножа 6 * 1.33333 не ми дава 8 а ми дава 7.8 .... тогава не е ли грешна сметката??? тоест кое е точното ?

Пробвах на елката 1.33333 по 6 дава 8 точно а на конзолата 7.8.... смисъл въпроса ми е 7.8 различно ли е от 8 в конзолата?

Ето го и домашното без последната с двете звезди.

-1

double a = 8d;
        double b = 6d;
        double c;

c = a / b;
        Console.WriteLine(c);
        Console.WriteLine(c * 6);

от martyzbg (17 точки)

-1

колега , виж какъв въпрос съм задал ... смисъл това което си написал няма връзка с въпроса ми .

0
Цък :) ето и от мен.

от ivo.rankov.7 (226 точки)

2
Използвай  Parse  метода на примитивните типове при четене от конзолата вместо  Convert.Можеш да именуваш задачите с 01,02 и т.н за да ти се подреждат в solution - а

от TodorDimitrov (757 точки)

0
Хм .. имам въпрос, понеже съм Stuck-нал на 6та задача за 4тири цифреното число. Това, което ме тормози (понеже това е първата доста по-дългичка задача, която пиша) как мога да използвам едно и също число, което е въведено от конзолата, без да се губи по време на операциите по обръщане реда на числата и т.н. Стигнах до вариант "потребителя" да си въведе ново число .. но не се чувствам удовлетворен от сътвореното. Виждам из домашните на колегите, че някои са използвали масиви, но пък чичко Гугъл ми каза, че мога и без тях да се справя.
п.п. Цък

от bbojkov (939 точки)

1

Най-лесният начин е да въведеш едно число (т.е числото, върху което ще се изпълняват подточките на задачата) и да го разделиш 4 пъти, за да вземеш всяка цифра по отделно като всяко делене запаметяваш в нова променлива : )

Пример:

int fourthDigit = number % 10; // 4тата цифра на числото

int thirdDigit = (number / 10) % 10; //3тата цифра на числото

другите две ще те оставя сам да се сетиш как са : )

И вече с получените числа правиш сметките, разместванията и тн. - не са нужни цикли и тн. според мен, специално за тази задача. Надявам се, че съм ти помогнал : )

от tabula (2134 точки)

0
Хм, имаш право, не се бях сетил. Благодаря ти за съвета!

от bbojkov (939 точки)

2

Здравейте,

Ето и моят вариант.

от nikolavn (319 точки)

0
Супер домашно, бързо и лесно се проверя. Само една забележка на 03. DivedeBy7and5 при въвеждане на 0 ще ти изведе "Yes". 

2
По дефиниция 0 се дели на всяко число, така че това не е бъг.

0

Здравейте,

ето моето ДОМАШНО до задача №14.

от skkushev (80 точки)

2
И аз да се включа. codeplex

1
Здравейте :) Някои може ли да ми каже относно задача 10:

Problem 10. Point Inside a Circle & Outside of a Rectangle

• Write an expression that checks for given point (x, y) if it is within the circle K({1, 1}, 1.5) and out of the rectangleR(top=1, left=-1, width=6, height=2)

Не мога да разбера променливите top и left, инициализирани със стойности съответно 1 и -1, координатите на горния ляв ъгъл на правоъгълника ли са ? 

1
Да. правоъгълника е с горен ляв ъгъл X=-1,Y=1 и долен десен X=5, Y=-1

от JulianG (5316 точки)

0
Да, прави си. Мерси :)

0
HOMEWORK#3 Може ли някой да метне едно око на мойте произведения, че имах затруднения с разбрането на условията? Да съм сигурен преди да го качав системата.  На 15 задача си помогнах с вече готовите домашни, но на 16 вече беше лесно и я правих сам както останалите.

от M.Yankov (1418 точки)