Operators and Expressions Homework 2015

17

Ето моя вариант на домашното.

С този материал вече се влиза малко по-надълбоко, затова ми е интересно как сте подходили към проблемите. :)

Отговори

0
Споделям и моето домашно до допълнителните задачи. Споделете мнения ако решите да погледнете някоя задача, нещо което и на вас ви е било интересно.
ПС: По нататък ще споделя и другите, като ги реша

от Hri100v (261 точки)

0

Ето ме и мен с моят вариант. Най-после разбрах как се качва в GitHub :) :) :)

Кръга и правоъгълника си ги правя на структури и добавям методи IsInside IsOutside

16*Advanced Bit Exchage ми помогна да разбера как реално работи побитовото смятане - Важно е за някои мн. хард задачи да ги улеснява

от lubo_raykov (107 точки)

0

Здравейте,

Най-сетне намерих още време и довърщих домашното. Стана 16+ :)

Ето Линк
Поздрави и до нови срещи!

от Obelixx (339 точки)

0
Моят пълен вариант-- Тук

от ivantchev (194 точки)

0

Някой ще помогне ли къде ми е грешката на зад. 16? Правилен резултат дава само за първата и третата стойност от примерите.

http://pastebin.com/GW2H8E4g

от Bizuuu (95 точки)

0

Здрасти, мисля, че ти разбрах логиката на кода и за това (мисля че беше ред 35) в цикъла ->

for(int i =0; i <(pNumber+kNumber-1); i++)

въртиш i до  pNumber+kNumber-1, което при да речем p=10; k=5, въртиш цикъла 14 пъти. А смисъла на задачата е при това k да завъртиш цикъла к-1 пъти и всяка позиция да се премести к-1 пъти или с други думи 4 пъти. И най-вероятно това е мястото или едно от местата където ти бъгва. Съжалявам че не съм тествал - нямах това време.

За това по-скоро цикъла е

for (int i = 0; i < kNumber-1; i++)...

0
Мерси, ама нещо пак не дава коректни резултати :(

от Bizuuu (95 точки)

0
Ето го и моето домашно, успех на всички колеги. :)

от Maxtorque (5 точки)

1

По-добре късно отколкото никога ;) Това са моите решения. Надявам се, че някой ще има полза от тях.

Пишете ми ако имате някакви въпроси или коментари.

от melnelen (363 точки)

0
Страхотни решения особено на последните две -направо главозамайващи!Браво!

от maryakach (47 точки)

0
Става въпрос за 3-то домашно нали? Ако става въпрос за него ето ги моите решения тук

0

Здравейте

Имам един проблем с домашното ми и ако може да ми помогнете.

https://github.com/boyanrusev/Operations-and-expressions/blob/master/Rectangles

Това е кода,не мога да разбера защо като съм го декларирал double,после го конвентирам пак (гледах от други домашни), и пак когато въведа числа които са 4.2 (примерно) всичко ми крашва.

Благодаря предварително!

2

Предполагам, че проблемът идва от регионалните настроийки - иначе задачата работи коректно.

Просто на твоя компютър трябва да въвеждаш числата вместо с точка, със запетая. :)

Можеш да смениш настройките по следния начин, за да въвеждаш числата с точка:

В тялото на Main метода пишеш:

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = CultureInfo.InvariantCulture;

Добавяш следните библиотеки:

using System.Globalization;
using System.Threading;

от dentia (12519 точки)

0
На 10 задача (с кръга и правоъгълника) ако точката е на границата за каква я приемаме - вътре или вън? От дадените примери не мога да се ориентирам.

от teddyboneva (600 точки)

2

Дали точката е в окръжността се изчислява благодарение на Питагоровата теорема ((centerX-pointX)^2 + (centerY-pointY)^2 < radius^2).

При правоъгълника, крайните координати се считат за част от него. :)

от dentia (12519 точки)

0
Тогава точката (1, 2.5) трябва да не е извън правоъгълника, но е дадена като yes

от teddyboneva (600 точки)