Резултати от "ръчната" проверка на задача "Army of Creatures" - Изпит ООП 2015

45

Здравейте,

готови сме с "ръчната" проверка на втората задача (Army of Creatures) от изпита на 6 април 2015 по обектно-ориентирано програмиране.

Крайните точки от "ръчната" проверка можете да намерите ТУК.

Детайлни репорти за всяко решение: ТУК.

Коментари и предложения пишете в тази тема.

в C# OOP от Nikolay.IT (39117 точки)

Отговори

1
Явно не съм оцапал решението :)

от ivan.mihov1 (4988 точки)

2
Страхотно е, че проверката е готова толкова бързо :) започва да се прокрадва празничното настроение :)

2

Ники, машина си!!!

Благодарство за бързото оценяване :)

от marinJelev (110 точки)

0

Благодаря за бързата проверка!

this.AddSpecialty(newDoublePowerOnChecking(508));

от val12mo (256 точки)

3
Да попитам за този новия BattleManager, който трябваше да направим, аз в него не правя проверки случайно ако е подадено null, но после извиквам base, в случай че армията не е 3 и в base се правят проверки за null, така че предполагам дори и да е подадено null, то ще се прихване винаги, нали?

от mihaylov (409 точки)

1
Да добър въпрос и на мене ми е интересно това, аз имам две грешки там а в base класа винаги се се хвърля exception ако е null и общо взето заради това не хвърлих там.

1
Например в

AddCreaturesByIdentifier

(CreatureIdentifiercreatureIdentifier, ICreaturesInBattlecreaturesInBattle)

Ако не се направи проверка за Null, преди да се добави към третата армия, няма да има полза.

от val12mo (256 точки)

1

точици, точици...

my precioussss

от LaForce (756 точки)

1
Благодаря, за обратната връзка за всяко решение, така мился всеки вижда  реално грешките/слабостите си. 

0

Как се губят 20 точки, заради разсейване (жив Epic fail си е :) 

public DoubleDamage(int rounds)
        {  

this.rounds = rounds; -> тук само леко трябваше да е с Главна буква, за да проработи проверката 

}

private int Rounds
        {
            get
            {
                return this.rounds;
            }
            set
            {
                if (value < 1 || value > 10)
                {
                    throw new ArgumentOutOfRangeException("rounds", "The number of rounds should be greater than 0 and less than 11");
                }
                this.rounds = value;
            }

}

от c.l.angelov (510 точки)

0
и аз мислех така  да ги правя, но видях как другите класове са направени, тоест в конструктора се прави проверката и няма сетъри и гетъри

от Pandata (140 точки)

0

Направих ги по-този начин, защото ми се струваше по-правилно, че Property-то трябва да се грижи за тея неща

Но който се разсейва и не си тества кода тъй става :)

от c.l.angelov (510 точки)

3
Благодаря ви за mighty бързата проверка и за magic точките  :) Според мен оценяването е даже много щедро и се радвам, че имаме бонус точки за проверки.  Предпразнични усмивки :D

от Alex_H (1616 точки)

0
Евала пичове, благодарности, да сте живи и здрави да ни учите, че без вас... :D

от apomarinov (378 точки)