Защо бързате?

11
Доста от тези, които учим в Телерик знаем и други неща за програмирането освен C#. В този случай това нещо при мен е HTML&CSS и то не защото съм уеб дизайнер, а защото го учих в даскало, както и изкарах един курс за него, но идеята ми е това. Защо след като занятията започват идната седмица и всички хукнахте да пишете домашните, по-точно, защо пускате темите за домашните във форума от сега ? Жадни за точки ? Жадни за внимание ? Скучно ви е, след като изцъкахте всички домашни и искате да се позабавлявате ? Лично нямам против това ви действие, но ми стана интересно. Знам, че има доста хора и онлайн, както и, че въобще не е нужно да се съобразаваме с дадения график имайки предвид, че има и предишни години с идентичен материал. Дори Ивайло ни съветваше, ако сме вундеркинди, да учим напред, защотото като минеш два пъти през някой материал и кажи речи го знаеш. Но защо ? Защо винаги се бърза с пускането на темата за домашните ?

Отговори

0
Мене само ми е чудно вчера/днеска как целия форум писна за някви работи. Даже ако погледнеш леко по-изкривено нещата, темите една друга си отговарят, един се оплаква, че няма време, друг се оплаква, че колегите му вече са си написали домашните, трети дали да идва на лекции. Еми, пишеш си отрано домашното, за да можеш да ходиш на лекции и да учиш за изпити. Simple as that :D

от bbojkov (939 точки)

4
Твърде много свободно време :)

от topalkata (6442 точки)

1
Има логика ! :D

от bbojkov (939 точки)

3

Ще си позволя да изкажа и моето скромно мнение по темата.

Искам да изтъкна факта, че обучението, което всеки един курсист в Академията получава е на изключително високо ниво. Един сезон в Академията ви струва 1 лв за карта (за присъствените курсисти), както и пътни разходи, които са нищожно ниски в сравнение с това, което курсистите получават като качество на обучение и квалификация. Ще ви дам един пример от една частна организация, която се занимава с организиране на професионални курсове за обучение на ит специалисти и по специално системни администратори в Германия:

Microsoft MCSA: Windows Server 2012 R2 (9 Tage)

€ 6.450,- (7.676 inkl. MwSt)

Защо давам този курс като пример ли? Ами замислете се сега колко би струвал един нормален сезон на Академията на Телерик в тази немска фирма. Това, което искам да изтъкна като факт, е следното:

Всеки един от нас (или със сигурност повечето) e студент и работещ едновременно. Някои от нас, включително и аз, се стремят винаги да вървят напред с материала, за да могат да отделят повече време и внимание на примерните изпити, които, както всички знаем, са на съвсем различно ниво от домашните. 

Един от колегите daniel_tsonkov е споменал за точния график в немските фирми. Това, което остава на заден план, е факта, че германците имат различен начин на работа. При тях има период, който предхожда подготвителния период (и в някои случаи трае дори повече от подготвителния). Т.е. в Германия дори подготвителния период бива старателно плануван. От тази гледна точка всички домашни, които са вече пуснати в отделни теми, са само в начален стадий и тепърва ще бъдат модифицирани, защото всеки един от нас, колкото и да е добър, не е безгрешен. Все пак всички сме хора! Така че не виждам никакъв проблем в това, че вече има пуснати теми за почти всички домашни от предстоящия курс "HTML основи". Темите тепърва ще бъдат дискутирани и обсъждани надълго и нашироко.

Още повече смятам, че никой не трябва да се съобразява с темпото на останалите. Всеки от нас би трябвало да се съревновава единствено и само със себе си. Това е правилният път на развитие, поне според мен.

В този ред на мисли не виждам нищо погрешно в "избързването" по отношение на домашните.

от lnikod4s (6538 точки)

0

Привет, колеги.

Малко встрани от темата, но да не отварям нова - за първи път се регистрирам в някой от курсовете и гледам, че всички постват домашни с линк към github, та, задължително ли е, желателно ли е, каква е ролята на цялата тая работа? Или просто да се обменят идеи и мнения за домашните?

от aso7o (120 точки)

0

Здравей, постването в темите за домашни не е задължително - просто така се обменят идеи и мнения кой как е решил дадена задача. Участието в тези теми е по твое желание и по никакъв начин не влияе на самото ти представяне в Академията. 

Успех! :-) 

от peruna (379 точки)

0
Благодаря много! :)

от aso7o (120 точки)

1
Айде някой да пуща и домашните на Javascript. Това на шега. Мен ми е чудно пък защо в нови теми се пущат като си има чудесни стари такива? Дори на C# си има отделни теми за всяка задача.

от puhabg (75 точки)

3

Колеги, не бързайте да минавате в отбрана затова, че човек си е позволил да отправи малко критика и да сподели мнението си... и аз съм съгласна, че ранното публикуване на домашни действа де-мотивиращо за начинаещите студенти в Академията, като мен, например. Тези, които сме отпаднали от редовно обучение, сме разбрали вече, че за една година, без да си се готвил предварително, няма да успееш. Ясно, като бял ден :) Но идеята на Академията е и да вдъхновява хората да започнат да се занимават с тази професия и да учат (или не е?), а не да ги кара да се чувстват глупави. Не се считам за мързелив човек, напротив, боря се на няколко фланга и вече приех, че не съм за академията с този й темп. Но и все пак да не забравяме, че всички са тук, за да се борят, така че не ги вълнува дали някой се чувства натоварен с програмата, домашните или подготовката за изпита, защото колкото повече отпаднат - толкова по-малко конкуренция остава за добрите :) Аз, лично, нямам нищо против подготвените да си минават материала, дори за месец-два напред (topalkata ми е личен фаворит и винаги гласувам за него, защото именно неговите домашни са ми помагали при неуспех в самостоятелната подготовка), но това не трябва да се показва публично и да се дават на по-слабите наготово (защото не помага на начинаещите да се справят сами с проблема, не ги мотивира да покажат себе си). Coursera, например, си имат Honor Code & Plagiarism Rules, които на мен много ми харесват - не можеш да видиш публикувани цели проекти (домашни) във форума, всеки сам се бори и си пише домашното и задава уточняващи въпроси във форума, където по-напредналите отговарят с псевдо-код или просто подхвърлят "сламка". Според мен и тук трябва да е забранено, защото всеки се изкушава да погледне чуждия код, така поднесен удобно на тепсия, когато детето ти реве за внимание вечер, или работата те притиска, а на всичко отгоре и поредният срок за домашно изтича. Или пък да се даде на настоящите отличници отборен проект за измисляне на нови условия на задачите, така че идната година всички да останат леко изненадани :))) Ето и правилата на Coursera. Peace!

Honor Code

These are the core principles and practices that represent your commitment to Coursera’s standard of academic integrity:

• I will register for only one account.*
  • My answers to homework, quizzes, and exams will be my own work (except for assignments that explicitly permit collaboration).
  • I will not make solutions to homework, quizzes, or exams available to anyone else unless explicitly permitted by the instructor. This includes both solutions written by me, as well as any official solutions provided by the instructional staff.
  • I will not engage in any other activities that will dishonestly improve my results or dishonestly improve/hurt the results of others.

от pavleta (507 точки)

3

"...че за една година, без да си се готвил предварително, няма да успееш. Ясно, като бял ден :) "

Никак не мога да се съглася с това ти изказване. Липсата на мотивация, време или какъвто и да е друг ресурс за сметка на който хора отпадат от академията не е достатъчно добро оправдание. Още повече, че НЕ Е ясно като бял ден, още повече, че ВЯРВАМ, че е напълно възможно без предварителна подготовка да успееш. Дай всички сега да седнем и да се самосъжаляваме, да гледаме на по-горните стъпала и да си казваме как няма да успеем този сезон, защото другите знаели повече. Това единствено ме мотивира да полагам повече и повече усилия от, това което предполагах, че ми е по възможностите. 

Дали ще използваш решените домашни като патерица, дали ще ги препишеш или изобщо няма да ги отвориш е избор, който правиш. Тормозех се първоначално, когато гледах кой качвал ли, качвал домашни, ден след ден нова тема, аз още първото домашно дъвча. -BIG effing DEAL! - стискаш зъби и буташ напред!

Поздрави и успех занапред!

от Pip3r4o (3392 точки)

0

Благодаря :) Не, аз не се само-съжалявам, напротив, мотивирана съм, за да продължа! Просто не съм свикнала да съм в задните редици и винаги съм се представяла добре с каквото и да се захвана. Но, ето, че има нещо, което ме затрудни до такава степен, че предизвика още по-голям интерес - просто казвам, че единствено моята вътрешна мотивация ме поддържа и в никакъв случай не ми помага споделянето на опит във форума. Във връзка с де-мотивацията искам да споделя мнението си за откриването на цяла една нова тема във форума, в която да се публикува индивидуална (отлична) оценка от изпита  - това не съм го виждала в никой друг форум и не прави добро впечатление, защото е липса на тактичност към хората, които не са успели, а са опитали да се представят достойно. Тези хора са (били) Ваши колеги и не трябва да се убива желанието им след слабо представяне. Аз лично се радвам за успеха на първенците, но съм убедена, че има и много разстроени хора след изпита. Състезателният елемент, на който се набляга, не е за мен стимул, аз със себе си се състезавам и това ми е достатъчно за момента, само че съм и реалист - примирих се, че няма да успея от първия път и ще търся друг начин и друго време, за да успея. Това е :) 

p.s. Продължавам да мисля, че нови домашни, създадени от предишни курсисти, ще бъдат равен старт за всички. Така и първенци, и начинаещи ще се сблъскат с нещо ново в академията :)

от pavleta (507 точки)

2

Според мен тука няма място за сърдене и кавги.Който има повече време или просто е напред с материала нека пуска теми.Ако не искаш да се чувстваш изостанал действай със своето темпо.И просто не отварай темите с домашните за да ги гледаш готовите решения.

Пожелавам ви весело изкарване на празника.

П.С И нека дано не срещаме повече подобни теми :)

3

Лекторите са пуснали HTML курса  приблизително седмица преди неговото началото и дават възможност да си решаваш домашните и да си ги изпращаш предварително. Всеки който е нетърпелив или се нуждае от повече време за подготовка да стартира по-рано.

Темите се отварят именно за тези хора които са подранили, искат да споделят решението си или тези които имат затруднение със домашното искат съвет,помощ или просто да погледнат някое решение и да видят колегите как са го направили. Не виждам какъв е проблемът на това, наистина има хора които го правят за точки, ако смятате че е такава ситуацията просто не му давайте плюс.

В живота на всеки има различни ангажименти, препятствия, променливи които са различни от нашите, някои работят други  учат, трети имат семейства, всеки трябва да си подреди приоритети.

Нека да благодарим на лекторите, че освен всичко ни предоставят и възможност да сме малко по гъвкави, на който темпото на академията му е твърде бързо има дни да навакса, а другите могат да си починат ако смятат, че им е нужно почивка.

от kristian.face (871 точки)

0
Радвам се, че попаднах на толкова различни мнения :) Но един отговор с "правя го защото:" или "направих го защото" не видях. Има един човек, който каза, че се пускат предвартително за да тези теми се развият и да бъдат разширявани, но аз лично колкото пъти цъкна такава тема първите 50 реда са "Ето го и моето домашно: ЦЪК","Ето <а href="blabla">моето</а> домашно" и тн... Не виждам градивност, но може по-нататък, примерно на 3та страница да има :D 
Друго което не ме разбрахте е, че аз не се заяждам. Не ми пречи по никакъв начин. Точките от форума ще ти спасят оценката на късмет, а аз умея да търся и ако искам да намеря нещо във форума и 500 реда глупости да има преди това, аз ще си намеря това, което ми трябва, сиреч не ми пречи и това, че го има елемента на спам.
Както каза nasko717 задавам си въпроса Защо? Любопитно ми е. Преди Телерик бях в други курсове, в които също имаше домашни и там по същия начин имаше хора, които бяха много добри и бяха доста активни във форума. Интересно ми е защо? Кое буди това желание във вас да пуснете тази тема тук, а не просто да се радвате, че сте избутали домашното и не започнете следващото? 

от DanteSparda (645 точки)

6
За да може някой, когато търси, да намери, трябва преди това някой друг да е пуснал... Аз лично споделям каквото смятам, че може да е полза на някого, защото много се радвам, когато на мен ми потрябва нещо и някой друг си е направил труда да сподели, било то тук или в други форуми. Така че, смятам, че за да работи цялата система и да намираме това, което търсим, трябва и ние да споделяме това, което сме направили и евентуално някой друг може да потърси.

от topalkata (6442 точки)

2
Бързат да хванат бонус точки :D Tози който пуска темата получава най-много thumbs up. Хора които знаят и могат и изкараха много точки на изпита C#2 постват много лошо написани домашни по ООП, които след това естествено ще редактират, но състезанието е да си от първите.

4

Състезание за повече точки от форума, тъй като точките се вземат в оценката на курса.

И понеже някой ми сложи минусче, ще допълня, че не е виновен този, който яде баницата, а този който му я дава :)

от neutrino (3376 точки)

3
Не си съвсем прав, за последното домашно, което публикувах в този форум преди около 9 месеца получих много полезен feedback точно от теб. Може би това е целта - да получиш някаква обратна връзка и оценка как си се справил, а ако имаш късмет и полезна препоръка.

от anilak (1134 точки)

1
Така е, Калина, но няма как да знаем каква е мотивацията, докато се включват точките в оценката. Аз съм писал много пъти тук да не се взимат тези точки, излагал съм аргументи, но напразно. Затова ще има хора, които се дразнят. Но трябва да се сърдят на трейнърите, които налагат правилата, а не на колегите си, които са "жадни" за точки, след като трейнърите обръщат форума в състезание.

от neutrino (3376 точки)