[ИЗПИТ] C# Основи

1

Здравейте,

Изпращаме ви информация за изпита и онлайн теста към курс „C# основи“. До всички, допуснати, бе изпратен уведомителен имейл.

Онлайн тест

Онлайн тестът ще се проведе в тестовата система на „Академията на Телерик“, ще е с продължителност 60 мин. и ще включва 50 въпроса. Тестът ще е активен от 09:00 ч. на 5 ноември (събота) до 23:59 ч. на 6 ноември (неделя) 2016 г., като можете да се явите на теста в удобно за вас време в посочения часови диапазон. Можете да положите теста от вкъщи или друго предпочитано от вас място извън сградата на „Академията на Телерик“.

Практически изпит

Изпитът е с продължителност 5 часа, включва 4 задачи и ще се проведе паралелно в зали Ultimate и Enterprise в „Академията на Телерик“. Можете да изберете удобни за вас дата и час за изпита по „C# основи“, като регистрацията за избор на група ще бъде отворена на 5 ноември  (събота) в профила ви в онлайн системата ни от 12:00 ч. нататък. Разпределението по зали ще е следното: курсистите с четни студентски номерa ще държат изпита в зала Ultimate а с нечетни – в Enterprise.

Имате възможност да избирате между следните варианти: 

• сряда, 9 ноември 2016 г., 10:00 - 15:00 ч.
  • сряда, 9 ноември 2016 г., 16:00 - 21:00 ч.
  • четвъртък, 10 ноември 2016 г., 10:00 - 15:00 ч.
  • четвъртък, 10 ноември 2016 г., 16:00 - 21:00 ч.

Важно:

За да положите теста е нужно да влезнете в тестовата система на „Академията на Телерик”. За да достъпите теста, са ви необходими потребителското ви име и паролата ви в онлайн системата на „Академията на Телерик“.

Практическият изпит ще се проведе посредством системата за изпити "BGCoder". Решенията на задачите се качват в BGCoder по същия начин, както домашните. В началото на изпита, от Вас ще се изиска да въведете студентския си номер. Имайте го на разположение. Парола за достъп до изпита ще получите на място в залата от квесторите.

Изтеглете и инсталирайте на свой лаптоп AntiCheat приложението на „Академията на Телерик“ от следния линк -http://downloads.academy.telerik.com/svn/public/AntiCheatClient/Telerik-Academy-AntiCheat.zip. Приложението следи за използване на забранени по време на изпита програми като Skype, utorrent, Dropbox и др. Потребителското име и парола за вход в AntiCheat приложението са същите, както в студентската система (потребителско име, не e-mail). Приложението ви е нужно единствено по време на практическия изпит.

В деня на изпита:

Задължително носете лаптоп тъй като не можем да гарантираме работна машина за всички участници.

Използването на телефони и програми като Skype, utorrent, Dropbox и други е абсолютно забранено по време на изпита. Моля изключете ги преди да дойдете на изпита. Имате право да използвате записки, Google, уеб или хартиени ресурси.

Изнасяне на всякакъв тип информация относно изпитите е абсолютно забранено. Забранена е и всякакъв тип комуникация с ваши колеги по време на изпита.

Всички допълнителни въпроси относно изпита можете да задавате директно във форума ни.

Очакваме ви 15 минути преди началото на изпита в учебните зали на „Академията на Телерик“. Обяснения и уточнения относно изпита ще започнат 10 минути преди обявеното начало.

Поздрави и успех!

Отговори

2

Теста вече е активен, извиняваме се за забавянето. 

П.С. Срокът е удължен до 23:59

от Stev3n (2877 точки)

1

Може да го промените в оригиналния пост.

Just a suggestion...

от Krum_Savov (31 точки)

1
Ами да, но този текст едва ли някой ще го чете наново, а и е получен вече като мейл... Отделно, колегата Стивън обяви удължаването на срока и във фейсбук групите. :) 
Поздрави и успех!

от tonyblaze (35 точки)

2

Здравейте колеги,

след записването за изпита, забелязах, че никъде не пише кой час/ден си записал. При всеки ли е така или просто аз не виждам къде е :D

Поздрави!

0

И мен това ме мъчи в момента. След първоначалното потвърждение, никъде повече не излиза информация за записания ден и час.

2
От профила в календар трябва да ви излиза 

от c.karadjov (199 точки)

1
 Четири часа по-късно, вече не е ли време да бъде отстранен проблемът с тестовата система? Не че толкова бързам, но ще бъде ли удължен срокът за полагане на онлайн теста поради тази причина?

0
Наистина ще е хубаво да се удължи времето:) Ще почакаме, ще видим какво ще обявят като се оправи системата. Сигурно нещо интересно се е случило с теста:) Дано споделят проблема:)

от Pessinger (50 точки)

1

Здравейте колеги,

И аз майче така като гледам няма мейл-покана за C# изпит. Въпреки това съм получил покана за [HTML] и предполагам че няма проблем с мейлът ми... Аз съм онлайн и не съм предал последната домашна ... нужно ли е да я предам за покана?

Благодаря,

от gchankov (55 точки)

1

Здравей колега,

Аз също съм онлайн и получих двата е-мейла по едно и също време. Не съм изпратила още последното домашно. Би трябвало това да не е проблем, ако до сега си изпращал всички домашни. Най- вероятно скоро ще получиш покана и за C#. :)

от kubratova (10 точки)

1

Здравей колега,

Аз също не съм предал последното домашно, но получих  e-mail и за двата изпита. Според мен ако си изпращал всички домашни досега и имаш възможност да избираш дата и час за изпитите, значи си допуснат. Може да се бави e-mail за C#.

1

Здравейте колеги,

Току що реших теста за C# и след като го предадох не ми показа опция да си прегледам теста, а директно ми даде, че нямам тестове за решаване. Така ли работи системата? Защото имах малко грешни въпроси и исках да прегледам къде са ми грешките. :)

от AleksandarSB (50 точки)

0
И на мен така ми излезе. Получих колко ми е резултата и после ми изписа, че няма повече тестове.

от peter_85 (279 точки)

1
Това си е feature според мен :) Иначе нищо не ти пречи да направиш видео или скрийншоти с верните и грешните отговори и да лийкне инфото.

от tinman (481 точки)

1

Нямам само едно домашно (първото), но в профила ми тук пише, че нямам нито едно (Домашни: 0 от 7). Ще получа ли покана за изпита?

2
До колкото знам за да си допуснат трябва да имаш изпратени всички домашни освен текущата(в случая масиви). На всички им излиза 0/7, домашните се компилират след последната. Аз лично получих e-mail преди един-два дни, а и ако си допуснат днес в профила ти трябва да ти е излязло поле, в което да посочиш за кой изпит желаеш да се запишеш.

1
Ако си се регистрирал с един и същи мейл в Телерик и в BG Coder - всичко е ОК.

от SPENS03 (82 точки)

1
Пичове.. простете за поредния пост с такъв въпрос, но това е нещо което вълнува масата. Какво ще можем да ползваме точно на изпита? Записки, гугъл? И какво ще се очаква от нас.. Да решим задачите си в VS, след което да ги пренесем в bgcoder, right? 
Благодаря и успешна седмица!

от Doychev (10 точки)

0

"Използването на телефони и програми като Skype, utorrent, Dropbox и други е абсолютно забранено по време на изпита. Моля изключете ги преди да дойдете на изпита. Имате право да използвате записки, Google, уеб или хартиени ресурси."

Античийта ще те следи дали не поустваш по форуми или дали не си чатиш.

Пишеш си кода и го пействаш в бгкодър, това е:)

Успех!

от Pessinger (50 точки)

1

Решаваш си задачите във VS, ако желаеш можеш да ползваш и VS Code, Notepad... всичко на което можеш да пишеш код :)

По време на изпита можеш да ползваш презентациите от обучението, видеата, както и гуглето, но не можеш да ползваш Skype, Facebook, Twitter, Viber и т.н.... с една дума не трябва да излиза информация от теб, но ти самия можеш да търсиш информация в нета.

1

Здравейте,

Искам да попитам дали няма отново проблем със онлайн тест системата, понеже не ми показва активни тестове?

Благодаря предварително!

от boyadzhievs (20 точки)

1

Здравейте,

И аз майче съм в същото положение:

Или правя нещо грешно...

Благодаря,

от gchankov (55 точки)

0
Аз тукощо реших теста, нямаше проблем при мен. Ако има значение, ползвах свалена на моя комп програмката Телерик Аакадеми Тест Систем.

от olebg (598 точки)

1

Здравейте и от мен! 

При мен се получиха и двата мейла за C# Основи и HTML5. Минах теста, но според мен слабо се представих, заради това, че имам 37 точки. Аз съм онлайн и имам въпрос. Тъй като нещо тези битови операции трудничко, да не кажа никак, не ги схващам, има ли вариант да се решават задачи в сградата на Телерик от стари изпити с други колеги/ментори, защото съм онлайн? :) Говоря за дните вторник и сряда.

1

Колега, ако това те поуспокоява малко, на този изпит няма да има побитови операции, или поне така казаха.

А относно това дали може да се решават задачи в сградата на Телерик, ако нямаш карта за достъп, не знам дали ще можеш да влезеш в сградата, освен в дните на изпитите, когато "бариерките" са свалени и всеки може да влезе.

Поздрави.

1
Привет изглежда че не съм допусната до изпита, защото нямам мейл, бихте ли споделили каква е причината?

1

Привет!

Ако си онлайн, до колкото разбрах трябва да имаш всчики домашни предадени за предмета.

1
Благодаря, знам че трябва да имам домашните прегледах и да имам ги макар и не всички да са верни, това има ли значение?Но все пак нямам нито покана за изпит нито пък успях на направя онлайн изпита сега. Много жалко .....

1

Здравейте,

Днес влезнах в тестовата система на Телерик и там нямаше тест за мен,също не съм получил имейл.

Въпроса ми е,Защо не съм получил имейл за изпита?

0
Здравей,значи ако си онлайн форма на обучение трябва да си предал всички домашни без последното за да те поканят,ако си присъствено си автоматично поканен,понякога не се пращат мейлите както трябва,съща така трябва да си имаш известието за избиране на дата и час дори и да нямаш майл!

1

Здравей,Благодаря!Как да разбера,ако не съм написал някое домашно?