Уеб разработка с Python и Django!

14

Хора, има Python и Django семинар на 03. Февруари (неделя), бързайте докато има места!!! Отивайте на:

http://academy.telerik.com/seminars/python-and-django-development

Жестоко, Python is the best! :)

edit: Сменена категория

Отговори

3
Лекторът Емил Филипов е много добър!
Препоръчвам семинара на всички, които искат да се занимават сериозно с Web development. Имайте предвид, че ASP.NET MVC е много подобна технология на Django, така че голяма част от знанията за Django ще може да ги прилагате почти директно в ASP.NET MVC.
Наков

от svetlin.nakov (31978 точки)

0
Може ли да кажеш какво ти е личното мнение за Python и Django, понеже от лекциите съм останал с впечатление, че не си много фен на Python, което пък е оборено от факта, че е организиран този семинар.

от AlexPopov (1568 точки)

3
Малко feedback за семинара - беше фантастичен. Емил наистина е много добър, много добре обяснява и всичко беше наистина на ниво. За съжаление най-интересната част - технологиите, ще има смисъл да я чуем чак вече като понапреднем с езика, но въпреки това си заслужаваше. Ще се радвам, ако след време организирате още един подобен семинар, както и ако се организират някакви други Python събития. Между другото PyCon 2013 (най-голямото годишно Python събитие) е спонсорирано от кажи-речи всички големи световни компании, в това число Microsoft, които дори са Platinum Sponsor: https://us.pycon.org/2013/sponsors/

0
Много добро беше да

от Kras4ooo (0 точки)

0
Страшно много се радвам, че има поне няколко човека, които са останали доволни от семинара. Съжалявам, че не ни стигна времето да за да разгледаме в детайли най-интересните неща, но имахме да покрием доста голяма основа преди това.

от tie (0 точки)

0

Искам да напиша декоратор за проверка на това дали някой е логнат или не. Ето го декоратора който съм написал

from django.http import HttpResponseRedirect
import functools

def checklogin(method):
   @functools.wraps(method)
   def wrapper(request, *args, **kwargs):
       if 'user' not in request.session :
           HttpResponseRedirect('/login/')
       return method(request, *args, **kwargs)
   return wrapper

Когато стартирам някой темплейт който използва декоратора да кажем ето този:

@checklogin
   def editProfile(self,request):
       """ Register User """
       currentUser = request.session['user']
       if request.method == 'POST':
           cur_language = translation.get_language()
           translation.activate(cur_language)

.................................

И ми дава следната грешка:

Traceback:
File "E:\Programs\Python\lib\site-packages\django\core\handlers\base.py" in get_response
 116.                         response = callback(request, *callback_args, **callback_kwargs)
File "E:\RSYearWork\ServerRS\decorators.py" in wrapper
 7.         if 'user' not in request.session :

Exception Type: AttributeError at /Profile/profile/editProfile/
Exception Value: EditProfileViews instance has no attribute 'session'

Защо казва че няма атрибут? Когато се опитам да отпечатам този request ми дава следното 

<ServerRS.Views.EditProfileViews.EditProfileViews instance at 0x0000000003C55E08
>

Където ServerRS.Views.EditProfileViews.EditProfileViews е файла който се намира самото view за показване на темплейта.

Ако някой може да помогне ще съм много благодарен !!!

от Kras4ooo (0 точки)

0
Оправих проблема по следният начин:
Взех args[0] и той се оказа request и оттам нататък му взех и сесията и всичко което ми е нужно

от Kras4ooo (0 точки)

0
1. Няма нужда да пишеш такъв декоратор изобщо. Django си идва с готов логин декоратор - извинявам се, ако не стана ясно по време на лекцията. Виж https://docs.djangoproject.com/en/1.2/topics/auth/#the-login-required-decorator
2. Ако по някава причина искаш сам да си го имплементираш, използването на functools.wraps е правилен подход. Използвай го винаги когато ти трябва декоратор.
3. Струва ми се че ако го пуснеш това като отделна тема във форума ще е по-лесно за ориентиране. Надявам се, че това няма да остане единствената тема в която се говори Python/Django :)

от tie (0 точки)

6
Доволни ли сте от семинара (който е ходил)? Кажете някакви впечатления.
Наков

0
Останах си вкъщи да пиша домашното за стрингове и не отидох семинара, за което после съжалих тъй като ми спря интернета и в крайна сметка изпуснах и двете, нито пратих домашното, нито се накефих на семинара :/ Поне ще има видео предполагам :) А който е успял да присъства, да разказва.

0
Супер доволни сме и искаме още!

0

Записан съм за 16 курса към академията и в неделя все още пишех домашните от стрингове и се борех с регулярни изрази (както колегата Stoyan Stoyanov). Съвсем забравих за семинара, на който реално погледнато може би така или иначе щях да избера да не отида, заради претрупаността.

Тъй като обаче ми е много интересно и съм се записал, за да уча нови езици/технологии, бих посетил втора част на подобен курс. За тази цел би било добре да се качат материалите от пропуснатия семинар. Има ли ETA на видеата/презентациите?

от Anubis_Black (1521 точки)

0
Здравей,
Не ми е ясно какво имаш предвид под "ЕТА", но семинарът се записваше на видео и лекторът Емил Филипов каза, че освен видеото ще бъдат качени и полезни материали.
Поздрави!

от georgi.s.yankov (6219 точки)

0
ETA е estimated time of arrival, въпросът беше "Кога да очакваме материалите да бъдат качени?". Т.е. дали има прозорец, в който това ще се случи- седмица, две, до няколко дни.
Благодаря за отговора все пак. Явно ще се чака, докато са готови.

от Anubis_Black (1521 точки)

5

Качихме видеата от семинара: http://telerikacademy.com/Courses/Courses/Details/26

Наков

1

Здравейте колеги,

Супер много се зарибих на Django след като видях как нещо което го пиша 3 дни на PHP става по-добре за 20 минути на Django и реших освен да си направя сам дизайна на блога да си напиша и сам системата. Въпроса е, че не знам дали е възможно да подкарам Djangoto на ICN.bg хостинга ми? Може ли ако някои има представа как става да ме упъти?

от Ivaylo (696 точки)

0
Гледам ICN имат Python, така че със сигурност можеш да го подкараш. Ще трябва да прекараш заявките през CGI интерфейс обаче, така че не очаквай страниците да са особено бързи (това е възможно най-бавният вариант за deployment). Ето тук има описано как се прави: http://www.carcosa.net/jason/blog/computing/django/django_cgi-2007-06-11-19-30.html
Ако срещнеш проблеми - пиши. Ако успееш да го подкараш - пиши блог пост :)

от tie (0 точки)

0
Може да пробваш да го хостнеш на Google app engine(имат free quota която ще е достатъчна за твоите нужди).

от krisgosp (248 точки)

0
Е добре де, висчко е супер, ама къде е 2рата част - 1,3,4,5,6,7,8. А 2рата я няма. Качете ги всички моля.

от ibalistix (0 точки)

0
Втората част отече - просто я няма на запис - за което се извинявам. Пропусната е в номерацията за да се знае, че липсва. За материала в нея прегледай http://docs.python.org/2/tutorial/introduction.html
Edit: Махната точка от край на изречението за да сработи линка :)

от tie (0 точки)

0
Лошо... язък надявах се доста на тези лекции за основно опознаване на езика, а то основната да я няма. А линка който си ми дал съществува (инфото на него де) точно толкова колкото и 2рата лекция:
Not Found The requested URL /2/tutorial/introduction.html. was not found on this server. Apache/2.2.16 (Debian) Server at docs.python.org Port 80
Не знам защо, ама все повече и повече лекции не се записват, забравят се и т.н.

от ibalistix (0 точки)

0
Искаме 2ра част на този семинар! Практика с DJANGO! Искаме да направиме една CMS система с django.

от Ivaylo (696 точки)

0
Django идва с една вградена апликация за нещо като CMS - Flatpages. Та определено задачата за нов семинар трябва да е по-интересна :)

от tie (0 точки)

0
Според мен нов семинар ще има смисъл когато понапреднем в Академията - почнем да учим технологии. Не знам за другите, но аз съм нов в програмирането и още се боря с езика. Мисля, че има и доста други хора така. Може би след 2-3 месеца към април-май, може да е пак общ семинар, но вече 100% концентрирано само на Django.

0
Тъй като наскоро си инсталирах Wing IDE и започнах да пиша на него. Искам да попитам, защото ми стана малко странно. Има ли така опция която пиша да кажем sys или os или какво то и да е и то да каже тази променлива или обект не го познавам и да ми предложи набор от библиотеки които да си избера да инпортна. Нещо подбно на Eclipse когато му липсва някоя библиотека.

от Kras4ooo (0 точки)

0
Няма такава функционалност Wing - трябва изрично да заредиш библиотеката, преди да и види namespace-а.

от tie (0 точки)

0
Здравейте,
Някой може ли да даде повече информация как да се подкара Django сайт на истински сървър? На локалната машира работи, след като се извика
export PYTHONPATH=../lib
python manage.py runserver
Но какво трябва да има хостинга или какви права за достъп и настройки трябва аз да имам като потребител? Нещо като за хора, които не са се занимавали със сървъри под друга форма, освен да качват файлове в определена папка и те да се виждат в мрежата.

от krasin (296 точки)

0
Като напишеш в GOOGLE "django python hosting". Първия резултат след рекламите е: https://code.djangoproject.com/wiki/DjangoFriendlyWebHosts
а 3тия резултат е : http://freedjangohosting.com/
Мисля че това ти е достатъчно. Можеш и сам да потърсиш за повече инфо.

от saykor (8845 точки)

0
Идеята ми е да знам какво да поискам от администратора на сървъра, а не да намеря готов хостинг. За google съм чувал :)

от krasin (296 точки)